fbpx

İK’cılar İçin İşe Alımlarda ve Performans Takibinde Duygusal Zeka

 • ik
 • mulakat-2
İK’cılar İçin İşe Alımlarda ve Performans Takibinde Duygusal Zeka
Çevrimiçi veya Yüz Yüze Teklif Alın - Takım Çalışması
Egitim-1200

İK’cılar İçin İşe Alımlarda ve Performans Takibinde Duygusal Zeka

İşe alımlarda ve performans takibinde dünyanın önde gelen şirketleri tarafından kullanılmaya başlanan yeni nesil Six Seconds metoduyla İK ekibinizi tanıştırmak istiyoruz.

SİX SECONDS HAKKINDA BİLGİ

1997’de kurulan Six Seconds, duygusal zekanın gelişimine adanmış ilk ve en büyük organizasyondur. Bireylerin, takımların, organizasyonların, ailelerin, okulların ve toplulukların gelişmesini sağlamak için duygusal zekanın becerilerini araştırır ve öğretir. Kanıta dayalı araçlar kullanarak yapay zeka teknolojisi ile bilim ve kişisel gelişimi birleştirir. Milyonlarca danışanı olan bir kuruluştur. Bu danışanlar arasında liderler, sanatçılar, yazarlar ile birlikte kurumsalda da önemli isimler bulunmaktadır. Referanslar ve detay için: https://www.6seconds.org

EĞİTİM İÇERİĞİ

 • Temel Duygusal Zeka Kavramı
 • Sixseconds modeli ve amacı
 • Duygusal Zeka 8 yetkinlik Alanı tanımları
 • Six Seconds tarafından geliştirilen yapay zeka temelli Duygusal Zeka Envanterlerinin öğrenilmesi
 • Bu envanterlerin işe alım sürecinde etkin olarak kullanılması
 • Bu envanterler baz alınarak yapılacak performans görüşmelerinin tasarlanması

KULLANILACAK YAPAY ZEKA ALTYAPILI ULUSLARARASI ENVANTERLER

 • Beyin Özet Profili (BÖP) ve Beyin Keşif Profili (BKP): Beynin odak, kararlar ve motivasyon tercihlerini ölçümler. Bu raporlarla odaklanma, kararlar ve motivasyon noktası üzerine hedefler doğrultusunda çalışılabilmektedir.
 • Beyin Yetenek Profili (BYP): Beyin uygulamasında ölçümlenen 18 yetenek bilişsel + duygusal verileri önemli süreçlerde kullanarak sonuçlar üretmek mümkündür. Bu öğrenilmiş yetkinlikler işte ve yaşamda etkin olmaya yardımcı olur. Teste tabi tutulan profiller üzerinde çalışarak personellerin yetkinliklerini kullanması ve geliştirmesi sağlanır.
 • Liderlik Raporu: Bir liderin işi bir ekibi her bir bireyin kapasitesinin ötesinde iş yapmaları için motive etmektir. Bu, insanların tüm potansiyellerini kullanmaları için onları doğru görevlendirme ile ilgilidir. Bir lider farkında, özgün, tutkulu ise ve bütünlük içinde hareket ederse; insanların en iyilerini ortaya koyacakları bir ortam oluşturmak için güven, bağlılık ve uyum yaratacaktır. Büyük liderlik için bir formül, takip edilecek sihirli bir yol yoktur. Büyük bir lider kendi yolunu çizer. Başkasının tarzını taklit edemez veya kurallarla belirlenmiş bir davranışlar setini kullanamaz. Bunun yerine kendi güçlü ve zayıf yanlarınızı bilmek üzere dikkatle kendinizi değerlendirmeniz ve ileriye taşımak gerekir. Bu rapor, liderliği geliştirmek için EQ oluşturmak ve uygulamak üzere bir içgörü verecektir.

Benzer Eğitimler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.


Ekibimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.

Onay Kutucuğu
Bu kutucuğu onaylayarak Teamvy'nin size elektronik posta göndermesini onaylamış olursunuz.