fbpx

Şirket İçi Problem Çözmeye Yönelik Atölyeler

  • fikirgelistirme4
  • Fikirgelistirme1
Şirket İçi Problem Çözmeye Yönelik Atölyeler
Yüz Yüze Teklif Alın - Fikir Geliştirme
Egitim-1682

Şirket İçi Problem Çözmeye Yönelik Atölyeler

Şirket içi iş akışı ile ilgili problemlere çalışanlar tarafından çözüm üretilmesine veya şirket kültürünün geliştirilmesine yönelik çalışanlar tarafından proje geliştirilmesine yönelik olarak tasarlanan bu eğitimlerde Tasarım Odaklı Düşünme (“Design Thinking”) adımları izlenmektedir. Katılımcılar takım halinde tasarım odaklı düşünmeye ilişkin izlenmesi gereken “keşfet, tanımla, fikir üret, prototiple, test et ve uygula” şeklindeki adımları tecrübe etmektedir. Bu yöntem yaygın eğitim sisteminde yaratıcılık ve tasarıma/yeni fikir üretmeye yönelik proje gerektiren çalışmalarda sıklıkla kullanılan bir yöntemdir.

Katılımcıların çeşitli yaratıcı drama etkinlikleriyle beraber yürüteceği bu çalışmaların sonucunda her bir takım test edilmiş, belirlenen sınırlara (bütçe, iş alanı vb.) göre hazırlanmış bir çözüm/fikir geliştirecektir. Ayrıca bu etkinliklerle beraber her bir takım birlikte çalışma yeteneğini güçlendirecek ve daha verimli bir şekilde yeni projeler üretmeye odaklanacaktır. Sürecin sonunda şirket yönetimine sunum hazırlayacak olan takımlar ayrıca yeni fikir geliştirmede sıklıkla kullanılan İş Kanvası Modelini (“Business Canvas Model”) kullanarak temel ortaklar ve iş birlikleri, temel faaliyetler ve kaynaklar, müşteri ilişkileri ve dağıtım kanalları, müşteri kesitleri, değer önerileri, maliyet yapısı ve gelir kaynakları gibi şirket yönetiminin beklediği tüm konulara değinecektir.

Atölye Çalışmasının İçeriği

  • Yaratıcı Drama Temelli Takım Çalışmasını Güçlendirmeye Yönelik Aktiviteler
  • Tasarım Odaklı Düşünme ve İş Kanvası Modeli Kullanılarak Fikir/Çözüm Geliştirilmesine Yönelik Aktiviteler
  • Takımlara Düzenli Olarak Fikirleri Hakkında Ekibimizce Geri Bildirimlerde Bulunulması
  • Şirket Yönetimine Takımlar Tarafından Sunumlar Yapılması
  • Her Takımın Performansına ve Katılımcı Memnuniyetine İlişkin Ekibimizce Hazırlanacak Raporların Şirket Yönetimine Sunulması

Benzer Eğitimler


Ekibimiz en kısa zamanda sizinle iletişime geçecektir.

Onay Kutucuğu
Bu kutucuğu onaylayarak Teamvy'nin size elektronik posta göndermesini onaylamış olursunuz.